تقدیر از آقای دکتر سیامک یاسمی در شورای پژوهش و فناوری دانشگاه

در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ شورای پژوهش و فناوری دانشگاه که با ریاست آقای دکتر رحیمیان در محل اتاق شورای سازمان مرکزی دانشگاه تشکیل شد از آقای دکتر سیامک یاسمی به عنوان عضو دائمی فرهنگستان علوم جهان، The World Academy of Science با عنوان اختصاری TWAS (توآس)، تقدیر به عمل آمد.

فرهنگستان علوم جهان به همت پروفسور عبدالسلام (یکی از برندگان جایزه نوبل) از سال ۱۹۸۷ میلادی با برگزاری همایشی در شهر پکن کشور چین به طور رسمی آغاز به کار نمود. در سال ۲۰۰۰ میلادی کشور ایران میزبان همایش تواس بود. آخرین همایش تواس نیز در سال ۲۰۱۶ در شهر کیگالی کشور رواندا برگزار شد.

بنا بر جزییات درج شده در تارنمای این فرهنگستان، از ماموریت های علمی آن می توان به نمایندگی و ارائه مهم ترین دستاوردهای علوم در کشور های در حال توسعه اشاره کرد. انتخاب اعضاء بر اساس شایستگی های علمی، اخلاقی، و ترویجی افراد می باشد. تنها دانشمندانی نامزد عضویت در این فرهنگستان می شوند که از استانداردهای جهانی بالایی برخوردار بوده و با فعالیت های پژوهشی خود نتایج ارزشمندی را به علوم جهان افزوده باشند.

هم اکنون ۱۱۸۱ عضو دائمی این فرهنگستان از کشور های مختلف در ۱۰ گروه مشغول به فعالیت های علمی و ترویجی می باشند. در این میان تعداد ۱۴ عضو از کشور ایران شامل ۴ عضو در گروه فیزیک، ۴ عضو در گروه شیمی، ۴ عضو در گروه پزشکی، یک عضو در گروه مهندسی و یک عضو در گروه کشاورزی در فهرست اعضای آن هستند.

آقای دکتر موسوی موحدی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران عضو گروه شیمی فرهنگستان علوم جهان هستند.

 آقای دکتر سیامک یاسمی نخستین ریاضیدان ایران در فرهنگستان علوم جهان می باشند.

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + یک =