تصویب و ابلاغ شیوه نامه تعیین امتیاز اعتبار ویژه فعالیت های ترویج علم و فناوری

شیوه نامه تعیین امتیاز اعتبار ویژه فعالیت های ترویج علم و فناوری اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران به منظور تعیین میزان امتیاز فعالیت های پژوهشی در زمینه ترویج علم و فناوری تدوین و در جلسه مورخ 1397/07/07 شورای پژوهش و فناوری دانشگاه تصویب گردید.  فعالیت های ترویج و فناوری در برقرای ارتباط پایدار و دوسویه بین دانشگاه و جامعه نقشی بی بدیل داشته و زمینه ساز انتقال دستاوردهای پژوهشی از دانشگاه به جامعه، در راستای توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
بیشتر

ابلاغ آئین‌نامه تشکیل قطب علمی ۹۷/۰۷/۲۱ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

ابلاغ آئین نامه تشکیل قطب علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اعضای محترم هیات علمی پردیس‌ها و دانشکده‌ها و مراکز و مؤسسات دانشگاه. بر اساس نامه وزارت علوم به اطلاع می‌رساند آئین‌نامه مذکور در ذیل قابل دسترس می‌باشد: نامه وزارت علوم آئین‌نامه تشکیل قطب علمی
بیشتر

مصوبه شورای پژوهش و فناوری در خصوص اعطای گرنت به جایزه ابوریحان فرهنگستان علوم

بر اساس مصوبه شوراي پژوهش و فناوري دانشگاه مورخ ۰۷/‏۰۷/‏۹۷‬ به اعضاي محترم هيئت علمي جوان كه موفق به دريافت جايزه ابوريحان فرهنگستان علوم مي‌شوند ۱۰ امتياز اعتبار ويژه (گرنت) تعلق مي‌گيرد.
بیشتر

فراخوان ثبت نام اولین دوره بورسیه کارشناسی ارشد بنیاد حامیان دانشگاه تهران

فراخوان ثبت نام اولين دوره بورسيه كارشناسي ارشد بنياد حاميان دانشگاه تهران:با حمايت جديد خيرين نيك انديش و با هدف حمايت از دانشجويان برتر كارشناسي ارشد، بنياد حاميان دانشگاه تهران از دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه جهت ثبت نام در اولين دوره بورسيه بنياد دعوت بعمل مي‌آورد.دانشجويان مي‌توانند از تاريخ ۹۷/۰۷/۲۲ الي ۹۷/۰۷/۲۹ با مراجعه به وب سايت رسمي بنياد حاميان دانشگاه تهران به آدرس اينترنتي utf.ut.ac.ir با مطالعه شرايط ثبت نام و تكميل نمودن فرم و دريافت كد پيگيري اقدام به ثبت نام و همچنين جه...
بیشتر

تصویب و ابلاغ آیین نامه تشکیل هسته های پژوهشی

آیین‎نامه تشکیل هسته‎های پژوهشی به منظور گسترش و تعمیق فعالیت‎های پژوهشی گروهی و بین رشته‌ای در راستای پیشبرد مرزهای جهانی دانش، انتقال تجربیات اعضای هیئت‌علمی برجسته به اعضای هیئت‌علمی و پژوهشگران جوان و نیز حل مسائل صنعت و جامعه تدوین شده بود در جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه مورخ 1397/07/07 به تصویب رسید و برای اجرا به واحدهای دانشگاه ابلاغ شد.
بیشتر

ابلاغ سند الزامات انعقاد قراردادهای تحقیقاتی موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری

توسعه موسسه ها و مراکز علمی کشور طی سال های اخیر پیشرفت اقتصادی، اجتماعی، و صنعتی کشور را بیشتر کرده است. این در حالی است که شرایط بین المللی کنونی چالش هایی را در جامعه، اقتصاد، صنعت و امور اجرایی بخش ها و دستگاه های کشور ایجاد کرده که بهبود و رفع آنها نیازمند مشارکت گسترده اندیشمندان و کارشناسان موسسه های آموزشی، پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی است. بر این اساس، سامان دهی، استاندارد سازی و قاعده مند کردن تعاملات و ارتباطات بین دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور و دستگاه های اجرایی حائز اهمیت فراو...
بیشتر

معرفی کتابخانه نمونه – جشنواره پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۷

نظر به اينكه بيست و هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري دانشگاه تهران، هم زمان با هفته ملي پژوهش و فناوري در هفته آخر آذرماه سال جاري برگزار مي‌گردد، مقرر گردید تا كتابخانه نمونه دانشگاه حداكثر تا تاريخ ۲۰/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ توسط کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تامین منابع علمی دانشگاه به اين اداره كل معرفي شود.
بیشتر

معرفی آزمایشگاه نمونه – جشنواره پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۷

نظر به اينكه بيست و هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري دانشگاه تهران، هم زمان با هفته ملي پژوهش و فناوري در هفته آخر آذرماه سال جاري برگزار مي‌گردد، مقرر گردید تا آزمايشگاه نمونه دانشگاه حداكثر تا تاريخ ۲۰/‏۰۸/‏۱۳۹۷‬ ،توسط اداره کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه به اين اداره كل معرفي گردد.
بیشتر

حضور مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران در نمایشگاه کتب دانشگاهی

مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران در آغاز سال تحصيلي جديد، به منظور آسان‌سازي دسترسي دانشجويان و استادان دانشگاه به مجموعه كتاب‌هاي اين موسسه، نمايشگاه كتب دانشگاهي را در كتابخانه مركزي و مركز اسناد دانشگاه تهران برگزار مي‌كند. در اين نمايشگاه تمامي آثار موسسه با تخفيف ويژه به بازديدكنندگان ارائه خواهد شد. اين نمايشگاه از تاريخ 14 تا 25 مهر 1397 از ساعت 8 صبح تا 17 عصر پذيراي دانشجويان، استادان و محققان خواهد شد.
بیشتر

برگزاری هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

پیرو قرارداد فی‌مابین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دانشگاه در خصوص برگزاری مشترک هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و همچنین هماهنگی های انجام شده در اولین جلسه کمیته اجرایی کنفرانس با نمایندگان تام‌الاختیار دانشگاه تهران. قابل توجه اساتید و پژوهشگران ارجمند؛ هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مشترکاَ توسط مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. ************************************************ انتشار مقالات برتر کنفرانس در فصلنامه‌های علمی پژ...
بیشتر