اطلاعیه فرآیند همکاری پژوهشگران با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران ریاست جهموری

http://www.insf.org/uploads/logo-print.gif

معرفی نامه دوره پسا دکترا از دانشگاه محل اجرای طرح

دستور العمل ثبت اختراع

فرآیند ثبت بین المللی اختراعات

دستورالعمل حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری

فرایند تصویب برنامه اولیه راه اندازی مرکز نوآوری

ورود به سامانه

 

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از سال ۱۳۸۲ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرد. ضرورت حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور همواره مورد توجه سیاست‌گذاران کشورمان بوده است؛ چنانکه پیش از تشکیل این صندوق، شورایی بنام شورای پژوهش‌های علمی کشور نیز زیر نظر معاون اول رییس‌جمهور، ایده تشویق و حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور را مورد توجه قرار داده بود. هدف اصلی از تشکیل صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در واقع ایفای وظایف بنیاد ملی علم ایران بوده است. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در مدت فعالیت بیش از یک دهه خود اقدام های مؤثری را در حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور انجام داده است؛ در حال حاضر این صندوق با بیش از بیست و شش هزار عضو هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی مرتبط است. عمده فعالیت‌های این صندوق در حوزه‌های: حمایت از طرح‌های پژوهشی، پسا‌دکتری، ثبت اختراعات، کرسی پژوهشی، پژوهانه(گرنت) و حمایت از ایجاد و توسعه مراکز نوآوری، انجام می‌گیرد.

مهمترین عامل تأثیر‌گذار در فعالیت‌های صندوق، حمایت‌های مقام معظم رهبری و تأکید معظم‌له بر ادامه فعالیت صندوق در سال‌های نخست تأسیس بوده است. استقبال دانشگاهیان و پژوهشگران از اقدامات حمایتی، ضرورت توسعه فعالیت‌های صندوق را دوچندان ساخته است. در حال حاضر صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور توزیع جغرافیایی عادلانه امکانات حمایتی خود در شهرستان‌ها را با جدیت پیگیری می‌کند؛ زیرا معتقد است که مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های شهرستان‌ها نیز می‌بایست از امکانات این صندوق همانند دانشگاهیان مقیم تهران بهره‌مند شوند.

(Visited 1,777 times, 8 visits today)

حاصل فهرست جمع = 0

 1. با سلام
  بنده دارای مدرک دکتری جامعه شناسی از دانشگاه آزاد هستم با معدل ۱۸
  آیا شانسی برای گرفتن طرح پژوهشی یا پسادکتری خواهم داشت؟

  1. باسلام و احترام،
   در صورتیکه یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی باشد امکان بررسی مدارک پس از تایید شورای پژوهشی واحد مربوطه در جلسه شورای مدیران معاونت پژوهشی دانشگاه وجود خواهد داشت.

   1. باسلام و احترام،
    در صورتیکه یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی باشد امکان بررسی مدارک پس از تایید شورای پژوهشی واحد مربوطه در جلسه شورای مدیران معاونت پژوهشی دانشگاه وجود خواهد داشت.

 2. با سلام و احترام
  بنده دانیال داودی راد
  ترم گذشته دفاع دکتری ام را در دانشگاه علامه طباطبایی با معدل ۱۹ انجام دادم
  مقطع لیسانس در دانشگاه ازاد
  فوق لیسانس از دانشگاه شیراز
  دکتری از دانشگاه علامه طباطبایی
  در رشته علوم تربیتی گرایش اموزش
  میخواستم بدانم ایا میتوانم در طرح پسادکتری شرکت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید
  سپاس از شما

  1. باسلام و احترام، درخواست شما توسط عضو محترم هیات علمی در رشته مربوطه اخذ و پس از موافقت دانشکده به این معاونت ارجاع خواهد شد. شایان ذکر است درخواست شما در صورت موافقت شورای راهبردی مدیران معاونت پژوهشی نهایی خواهد شد و این شورا نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش جنابعالی پاسخگو خواهد بود.

 3. با سلام و احترام
  ۱) در صورت موافقت استاد با موقعیت پسا دکتری در دانشگاه تهران باید فرم مربوط به درخواست پس از تکمیل به کدام قسمت تحویل داده شود؟
  ۲) آیا ابتدا بایستی پروپزال در قالب صندوق حمایت از پژوهشگران آماده شود یا ابتدا فرم دانشگاه تکمیل و تحویل شود؟ با تشکر

 4. آیا جهت ارسال فرم و پروپزال محدودیت زمانی وجود دارد؟ اگر دارد تا چه زمانی فرصت تکمیل فرم و پروپزال وجود دادرد؟ با تشکر

  1. باسلام، باستحضار می رساند پس از تکمیل اطلاعات پژوهشگر و ارائه فرم های ارزیابی از واحد پذیرش دهنده به این معاونت، معرفی نامه صندوق به پژوهشگر جهت آپلود در وب سایت صندوق ارائه می گردد، محدودیت زمانی ندارد و از زمان ارجاع به صندوق و داوری نسبت به حمایت یا عدم حمایت از طرح پسادکتری اقدام خواهد شد.

 5. سلام،
  میخواستم بدانم آیا برای متقاضیان آقا برای موقعیت پسادکتری، داشتن کارت پایان خدمت ضروری است؟
  آیا در صورت انجام پروژه جایگزین سربازی بنیاد ملی نخبگان، میتوان در حین اجرای پروژه سربازی (پیش از داشتن پایان خدمت) برای دوره پسادکتری اقدام نمود؟

  با تشکر

  1. بله می توانید. کارشناس بنیاد به من پیشنهاد داد که در حین انجام پروژه دوره ی پسادکتری را هم بگذرانم!

 6. با عرض سلام

  من از طریق بنیاد ملی نخبگان برای دوره های پسادکتری اقدام کرده ام که توسط بنیاد تایید اولیه شده است. می خواستم بدانم که برای بررسی پیشنهاد اینجانب چه مدت زمان لازم است.
  با تشکر

  1. باسلام، مدت زمان لازم جهت بررسی تقاضای شما در دانشگاه تهران بستگی به تاریخ برگزاری جلسه شورای پژوهشی در دانشکده مربوطه دارد، لذا پس از تایید در دانشکده و ارسال به معاونت پژوهشی کمتر از یک هفته نتیجه درخواست شما ابلاغ خواهد شد.

  2. باسلام و ادب. لطفا مراتب درخواست خود را از طریق دانشکده مربوطه پیگیری نمایید و پس از معرفی دانشکده به اینجانب مراجعه نمایید.

 7. با سلام.
  من درحال دفاع از دکتری هستم و انشالله تا پایان شهریور دفاع میکنم. میخواستم بدونم چون یک سال معاف از خدمت هستم و استادم هم با دوره پسادکترا من موافقت کرده. ایا میتونم از معافیت تحصیلی برای گذراندن این دوره استفاده کنم؟چقدر کارای اداری این کار طول میکشه؟

  1. سلام و عرض ادب. بله امکان پذیر می باشد. امور اداری در این معاونت پس از دریافت موافقت شورای پژوهشی واحد مربوطه با سرعت انجام خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =