اعلام لیست نشریات نامعتبر توسط کمیته اعتبارسنجی معاونت پژوهشی

تعداد زیاد مجلات علمی جهان از یک سو و دشواری و پیچیدگی شناخت مجلات در کنار رشد روز افزون مجلات جعلی و نامعتبر ایجاب می نماید که با دقت نظر و پایش مستمر پایگاههای علمی و نمایه های مختلف، نشریات معتبر از نشریات بی اعتبار تمیز داده شود و با بهره گیری از قواعد دانش علم‌سنجی، پژوهشگران را در انتشار صحیح تولیدات علمی یاری نمود. بر همین اساس کمیته اعتبارسنجی نشریات به منظور تحقق اهداف فوق از دی ماه سال ۱۳۹۵ این امکان را با تهیه لیست نشریات نامعتبر و معتبر از نشریات خارجی برای پژوهشگران و اعضای محترم هیات علمی دانشگاه فراهم نمود تا با آسودگی خاطر نسبت به اعتبارسنجی مجله مورد نظر برای انتشار فعالیت های علمی خود اقدام نمایند.

لذا خواهشمند است اعضای محترم هیات علمی دانشگاه و پژوهشگران قبل از اقدام به انتشار مقالات نسبت به اعتبار مجله مورد نظر با توجه به لیست های تهیه شده اطمینان حاصل نمایند. بدیهی است این کمیته تاکنون تعداد ۵۲۴ عنوان نشریه را نامعتبر دانسته که اطلاعات نشریات از طریق فایل زیر قابل دسترس و استفاده می باشد . 

همچنین لیست نشریات نامعتبر بین المللی نیز در سطح دانشگاههای کشور از طریق لینک زیر در دسترس می باشد . 

لیست نشریات نامعتبر بین المللی در سطح دانشگاههای کشور

(Visited 906 times, 1 visits today)

حاصل فهرست جمع = 0

  1. از یافتن ایران نامگ در این فهرست متحیرم. گویا کمیتهء اعتبار سنجی ”قواعد دانش علم سنجی“ را بکار گرفته که با معیارهای ازمودهء علوم انسانی و اجتماعی ناسازگار است. برای اعتبار و خوش‌نامی این کمیته هم که شده، امیدوارم که به بازسنجی آیران نامگ بپردازید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =