توسعه علمی معادن (اکتشاف، استخراج و فرآوری) با همکاری مشترک دانشگاه تهران و شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر

توسعه علمی معادن (اکتشاف، استخراج و فرآوری) با همکاری مشترک دانشگاه تهران و  شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر

دانشگاه تهران و شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر به منظور گسترش ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین توسعه علمی معادن (اکتشاف، استخراج و فرآوری) به همت اداره کل پژوهش های کاربردی دانشگاه تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 جلسه امضای تفاهم نامه همکاری مشترک روز یک شنبه دوم دی ماه با حضور آقای شمس الدین سیاسی‌راد مدیر عامل و چند تن از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر در دفتر معاون محترم پژوهشی دانشگاه جناب آقای دکتر محمد رحیمیان برگزار شد. در این جلسه دکتر محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه، ضمن خوش آمد به حاضرین به مسوولیت پذیری دانشگاه در مقابل جامعه اشاره نموده  و افزودند: حضور دانشگاه صرفا در توسعه فعالیتهای آموزشی خلاصه نخواهد شد، بلکه دانشگاه اجتماعی دانشگاهی است که نسبت به مشکلات جامعه خود احساس مسوولیت نماید. ایشان ظرفیت دانشگاه تهران را فرصتی برای توسعه کشور دانسته و اظهار امیدواری کردند با عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه، ظرفیت‌های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه تهران شامل دانشجویان، اساتید و موسسات و مراکز تحقیقاتی در صنعت سنگ‌های ساختمانی و تزئنی  بهره‌برداری شود و  به عنوان الگوی مناسبی از تعامل سازنده دانشگاه و صنعت در سطح کشور مطرح شود. همچنین در این جلسه آقای شمس الدین سیاسی راد بر اراده شرکت مذکور به منظور توسعه ارتباطات با دانشگاه تاکید کرده افزودند: تا کنون دانشگاهها با بخش ها و شرکتهای دولتی ارتباط پژوهشی داشته اند اما امروز با امضای این تفاهم نامه گامی مهم در ارتباط بین دانشگاه ها و شرکتهایی که از بودجه دولت بهره مند نیستند برداشته خواهد شد. ایشان با برشمردن نقش موثر صنعت سنگ در توسعه صادرات و نادیده گرفتن این مهم در کشور؛ گسترش همکاری‌های پژوهشی با دانشگاه تهران را خواستار شد

پس از امضا و تبادل تفاهم‌نامه همکاری، به رسم یادبود قطعه زیبایی از سنگ منقش به آیات کلام الله مجید؛  تقدیم معاون محترم پژوهشی دانشگاه شد.  

 

(Visited 69 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =