جناب آقای دکتر رهام رفیعی برگزیده جشنواره پژوهش با عنوان طرح پژوهشی بنیادی نمونه در سال ۱۳۹۶ و پژوهشگر جوان نمونه در سال ۱۳۹۴

بیوگرافی:

رهام رفیعی

دکتر رهام رفیعی، دانشیار گروه هوافضای دانشکده علوم و فنون نوین و موسس و سرپرست آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت (www.COMRESLAB.com) می باشد. ایشان در سال ۱۳۸۸ مدرک دکترای خود در رشته مهندسی مکانیک را با رتبه اول از دانشگاه علم و صنعت اخذ نمودند و در سال ۱۳۹۰ به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه تهران مشغول به فعالیت شده‌اند. آقای دکتر رفیعی در سال ۱۳۹۴ به اتفاق آراء اعضاء‌ محترم هیات ممیزه به درجه دانشیاری ارتقاء پیدا کردند و در جشنواره پژوهش سال ۱۳۹۴ به عنوان پژوهشگر جوان نمونه،‌ انتخاب گردیدند. همچنین در سال ۱۳۹۶ نیز طرح پژوهش بنیادی ایشان به عنوان طرح پژوهش بنیادی نمونه در جشنواره پژوهش انتخاب گردیده است. زمینه‌های تحقیقاتی ایشان بر روی سازه کامپوزیت و مواد کامپوزیت و سازه نانوکامپوزیت می‌باشد. آقای دکتر رفیعی در سال ۱۳۹۶ و در چهارمین جشنواره آموزش دانشگاه تهران نیز به عنوان عضو هیات علمی برگزیده آموزشی معرفی انتخاب شدند.

انتشار ۵۳ مقاله علمی-پژوهشی در مجالات نمایه شده توسط پایگاه WOS و همچنین گرد آوری و انتشار کتاب Carbon Nanotube Reinforced Polymers From Nano to Macro scale توسط انتشارات Elsevier، حاصل فعالیت تحقیقاتی ایشان می‌باشد. همچنین شاخص h-index ایشان  طبق سایت Google scholar معادل ۲۱ و بر اساس سایتScopus معادل ۱۸ و بر اساس سایت web of science معادل ۱۷ می‌باشد. شایان ذکر است که میزان استناد به مقالات ایشانبر اساس سایت google scholar  معادل ۱۹۷۷ بار و بر اساس سایت Scopus معادل ۱۴۹۹ بار و بر اساس سایت Web of Science معادل ۱۲۲۹ بار است که با کسر Self-citation به مقدار ۱۰۹۶ می‌رسد.

اطلاعات کامل طرح‌ها‍، پروژه‌ها و پایان‌نامه های در حال انجام و همچنین افتخارات کسب شده در وب سایت آزمایشگاه تحقیقاتی کامپوزیت به طول کامل قابل مشاهده می‌باشد.

 

 

پس از برگزیده شدن در جشنواره در همان راستا به دستاورد های ذیل رسیده است:

پژوهش بنیادی با عنوان «مدلسازی خزش در لوله کامپوزیتی» که در سال ۱۳۹۶ و در بیست و ششمین جشنواره پژوهش به عنوان طرح پژوهش بنیادی نمونه انتخاب گردیده بود، در سال ۱۳۹۷ منجر به عقد قرارداد پژوهش کاربردی با عنوان «بررسی عملکرد مکانیکی لوله کامپوزیت در معرض بار قائم و  میزان انعطاف پذیری آن» با شرکت گاز بوشهر گردیده است. قرارداد مذکور مشتمل بر دو فاز مطالعه آزمایشگاهی بر روی یک قطاع از لوله کامپوزیت بالغ بر یک سال و نیم و همچنین مدلسای تئوری می‌گردد. مطالعه آزمایشگاهی خزش بلند مدت بر روی قطاع لوله کامپوزیت صنعتی آغاز گردیده است. طرح بنیادی مذکور منجر به انتشار ۶ مقاله بین المللی در نشریات نمایه شده توسط WOS، دو مقاله کنفرانس داخلی و سه مقاله کنفرانس بین المللی و همچنین یک پایان نامه کارشناسی ارشد گردیده است. 

 

روزمه کامل و به روز آقای دکتر رفیعی از طریق لینک مقابل قابل مشاهده می‌باشد: 

لینک شرکت در نظرسنجی

(Visited 165 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =