طرح پژوهشی ” انجام تحقیقات و اجرای توان افزایی جوامع محلی در شهرستان قلعه گنج ” به عنوان طرح برگزیده ممتاز کشوری در « رونق تولید ملی» انتخاب شد.

طرح پژوهشی ” تحقیقات و اجرای توان افزایی جوامع محلی در شهرستان قلعه گنج ” به عنوان طرح برگزیده ممتاز کشوری در « رونق تولید ملی»  شد.

 

باتوجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان «سال رونق تولید ملی» به منظور شناسایی فعالیتهای پژوهشی دانشگاه های کشور؛  طرح های موفق در زمینه ی رونق تولید ملی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور انتخاب شد.

بدین منظور در مرحله اول،  ۵۱ طرح منتخب ملی توسط دانشگاه های معین در ۱۸ استان انتخاب و در مرحله دوم پس از بررسی در سطح کشور ، ۱۱ طرح به عنوان طرح برگزیده ممتاز ملی انتخاب شد. وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت در انتخاب طرح ها در مراحل استانی و کشوری حضور داشتند.

طرح پژوهشی « تحقیقات و اجرای توان افزایی جوامع محلی در شهرستان قلعه گنج» از طرح های موفق پژوهش کاربردی دانشگاه تهران است که کارفرمای آن بنیاد علوی است و توسط جناب آقای دکتر مهدی قربانی عضو هیات علمی دانشگاه تهران اجرا شده است.

دکتر مهدی قربانی، بیش از چهار سال پژوهش‌های خود را در حوزه توانمندسازی جوامع محلی متمرکز کرده است. تدوین الگوی توانمندسازی جوامع محلی در کشور با تأکید بر اقتصاد مقاومتی، ارتقای روحیه تعاون یاریگری و سرمایه اجتماعی در ۱۵۵ روستای شهرستان قلعه گنج در جهت آبادانی و پیشرفت روستایی، بسترسازی برای آموزش و مهارت روستاییان و راه‌اندازی مراکز مشاوره و رشد کسب و کار برای بهبود فضای کسب و کار و ارائه خدمات مشاوره شغلی به جوامع محلی از جمله فعالیت‌های این پژوهشگر دانشگاه تهران است.
هم‌چنین ارتقای سرمایه مالی و اقتصادی جامعه روستایی بر مبنای ظرفیت‌های بومی هر منطقه در جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید با رویکرد تأمین مالی خرد، تقویت روحیه اعتماد به نفس، خودباوری و حفظ شأن و منزلت و کرامت انسانی با ترویج فرهنگ کار و تلاش، تثبیت جامعه روستایی و مهاجرت معکوس به روستاها و تحکیم بنیان خانواده و حفاظت و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و محیط‌زیست با رویکرد مشارکت مردمی در مناطق روستایی نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در این حوزه است.

(Visited 36 times, 1 visits today)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =