مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران

دستورالعمل اجرایی مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران

ارزیابی ثبت اختراعات 

با توجه به اهمیت روز افزون حمایت از حقوق مالکیت معنوی در اقتصاد دانایی محور و دانش بنیان و مدیریت تجاری سازی این محصولات و به منظور حفظ و صیانت از دستاوردهای علمی و پژوهشی اساتید، مخترعین و مبتکران و همچنین قراردادن دستاوردهای پژوهشی حاصله در مسیر تجاری سازی و تولید ثروت، و گسترش اهمیت و نقش مالکیت فکری و دارایی های فکری در معاملات تجاری در سطح بین المللی ، مراکز مالکیت فکری که یکی از با ارزش ترین سرمایه های فکری در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی محسوب می شوند تاسیس گردیدند. با مدیریت صحیح و کارآمد می توان برای دانشگاه ارزش آفرینی نمود. همچنین با آگاهی از فرایند مدیریت تجاری سازی فناوری قادر خواهیم بود از تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته در حد توان خلق ثروت نماییم. 

مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران در راستای اجرای طرح حمایت از ترویج مالکیت فکری به عنوان یکی از مراجع مالکیت فکری در امور مربوط به استعلام و ارزیابی ثبت اختراعات داخلی و خارجی پژوهشگران، اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران و نیز متقاضیان خارج از دانشگاه می باشد . 

ثبت داخلی ( دریافت اظهارنامه الکترونیکی از اداره مالکیت معنوی) 

متقاضیان ثبت اختراع داخلی می بایست قبل از واریز وجه از ارسال اظهارنامه اختراع خود به مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران و دریافت آن توسط کارشناسان این مرکز اطمینان حاصل نموده سپس نسبت به واریز اقدام نمایند. بدیهی است کارشناسان این مرکز روزهای زوج از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۳ پاسخگوی مراجعین حضوری و تلفنی خواهند بود. لذا خواهشمند است جهت پیگیری امور مربوط به ارزیابی اختراع خود فقط در زمان فوق ارتباط برقرار نمایید. 

ثبت پتنت خارجی (معاونت پژوهشی نماینده کانون پتنت در دانشگاه تهران بوده و تنها مخترعین دانشگاه تهران می توانند با درنظر گرفتن شرایط خود از حمایت ۹۰درصد کانون پتنت ایران برای ثبت خارجی اختراع خود برخوردار گردند).

فرایند انجام کار این مرکز در داوری اختراعات داخلی و ثبت پتنت خارجی  در صفحه مربوط به هریک درج گردیده است. 

 

نشانی مرکز مالکیت فکری دانشگاه تهران

خیابان ۱۶ آذر، نرسیده به خیابان انقلاب، روبروی سازمان مرکزی دانشگاه ، ساختمان معاونت پژوهشی، اداره کل برنامه ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه تهران

مدیر مرکز : آقای دکتر محمدرضا نقوی 

کارشناس : خانم آزاده کریمی 

تلفن : ۶۶۹۷۰۱۸۷ – ۶۱۱۱۳۱۲۱ 

پست الکترونیکی مرکز : utip@ut.ac.ir 

(Visited 5,286 times, 2 visits today)