پذیرش مقاله تیم گمرک ایران توسط کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل دیجیتال سازمان جهانی گمرک بعنوان مقاله برتر

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ کد : ۱۵۳۸۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۵
مقاله تیم گمرک جمهوری اسلامی ایران در «کنفرانس بین‌المللی حمل‌ونقل دیجیتال در گمرک »که توسط سازمان جهانی گمرک برگزار می‌شود به عنوان مقاله برگزیده و تحقیق برتر مورد پذیرش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران این مقاله تحت عنوان "سیستم پویای جدید برای کنترل ارزش کالاها در طول بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ با استفاده از تعرفه‌های گمرکی" حاصل همکاری مشترک پژوهشی گمرک جمهوری اسلامی ایران و پژوهشکده سامانه‌های هوشمند کاربردی دانشگاه تهران بوده که در بین ۱۸۳ کشور عضو سازمان جهانی گمرک توسط کنفرانس یادشده برگزیده شده است.

این کنفرانس در سال‌جاری میلادی توسط وزارت اقتصاد و دارایی گمرک کشور اندونزی با نظارت سازمان جهانی گمرک برگزار می‌شود.
براساس این گزارش سازمان جهانی گمرک همه ساله با همکاری بانک جهانی و یکی از کشورهای عضو، نسبت به برگزاری کنفرانسی با محتوای کاربردی و فراخوان مقاله اقدام می‌کند. مقالات گمرکات بلاروس، هلند و اندونزی از دیگر برندگان این کنفرانس است.
شایان ذکر است که برنامه پیکارد سازمان جهانی گمرک (مشارکت در تحقیقات و توسعه بین دانشگاه و گمرک) در سال ۲۰۰۶ به منظور فراهم آوردن چارچوبی مناسب برای همکاری گمرکات عضو این سازمان و دانشگاه‌ها با هدف افزایش دانش و جایگاه حرفه‌ای مدیران و متخصصان گمرک، تشویق مؤسسات دانشگاهی و ادارات گمرک برای افزایش همکاری در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی جهت ارتقای سطح علمی، به‌کارگیری تازه‌ترین دستاوردهای علمی برای تسهیل تجارت و افزایش امنیت و توسعه تحصیلات تکمیلی راه‌اندازی شده و دانشگاه‌هایی که توانایی تحقق این اهداف را داشته باشند مورد تأیید سازمان جهانی گمرک قرار خواهند گرفت.


لینک دانلود فایل

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.