مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران

۰۶ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۵ کد : ۱۳۲۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۳

ظهر دوشنبه ۲۸ مهرماه، مراسم تودیع و معارفه ریاست مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران با حضور مسئولان دانشگاه تهران و اساتید دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در تالار گفتگوی این دانشکده برگزار شد. در این مراسم از زحمات دکتر احمد نادری تقدیر و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا به عنوان رئیس جدید مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران معرفی گردید.
در این جلسه که با سخنرانی دکتر اعتمادی فرد رئیس دانشکده شروع شد ایشان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و زحمات دکتر نادری در زمان تصدی این پست و تقدیر از دکتر پارسانیا به جهت قبول این مسؤولیت ابراز امیدواری کردند در آینده نزدیک مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی با گسترش فعالیت‌های پژوهشی خود جایگاه والاتری در عرصه پژوهش و اثرگذاری اجتماعی داشته باشد.
در ادامه دکتر رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران اظهار داشت: مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران همواره سرآمد مؤسسات و مراکز پژوهشی دانشگاه تهران بوده است. من به سهم خودم از آقای دکتر نادری بابت فعالیت‌های ارزشمندشان در دوران تصدی این مؤسسه سپاسگزارم و برای جناب حجت الاسلام دکتر پارسانیا آرزوی موفقیت دارم و مطمئنم با نگاه دقیق و توانمندی ایشان، فعالیت‌های این مؤسسه همچون گذشته منشأ اثر در کشور بوده و جایگاه ویژه آن حفظ خواهد شد.
پس از ایشان، دکتر نادری ریاست پیشین مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های شاخص مؤسسه در دوران تصدی خود پرداخته و گفت: من ضمن تشکر از کلیه همکارانم در مؤسسه که زحمت حقیقی بر دوش ایشان بوده است باید عرض کنم در طول یکسال و نیم حضور بنده در مؤسسه با وجود شرایط خاص کشور و کمبود بودجه شدید، اما فعالیت‌های زیرساختی و پژوهشی خوبی شکل گرفته است و توانستیم از میراث و سنت چندین دهه‌ای مؤسسه حفاظت نمائیم.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا، ریاست جدید مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی با اشاره به جایگاه علمی این مؤسسه گفت: آنچه امروز مهم است و این مؤسسه نیز بر همان مبنا شکل گرفته، ضرورت وجود یک حلقه واسط میان نیازهای عینی و روز کشور و نهاد دانشگاه و علم است. مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی در دوران آغازین فعالیت خود این رویکرد را به خوبی ایفا کرده بود و امروز نیز با توجه به شرایط کشور این نیاز و ضرورت بیش از همیشه حس می‌شود.
وی افزود: امید داریم با همکاری دانشکده علوم اجتماعی و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، ارتباط فعالیت‌های موسسه با نهادهای مختلف کشور و مسائل فوری جامعه به خوبی تنظیم و برقرار شود. همچنین امیدواریم دکتر نادری نیز با حضور موثر در مجلس شورای اسلامی به توسعه و اثرگذاری هر چه بیشتر فعالیت‌های موسسه کمک‌های فراوانی داشته باشند.
پس از ایشان، حجت الاسلام و المسلمین دکتر کرمی، رئیس نهاد رهبری دانشگاه تهران گفت: بحمدلله در طول یکسال گذشته و با حضور جناب دکتر نادری در این موسسه ارتباط‌های خوبی میان نهاد رهبری در دانشگاه و این موسسه برقرار شده و فعالیت‌های خوب و موثری شکل گرفته است. ان شاالله با حضور بابرکت جناب حجت الاسلام دکتر پارسانیا این مسیر با قوت فراوان همچون گذشته پیگیری و تعاملات خوبی فیمابین انجام پذیرد.
در پایان مراسم نیز از زحمات دکتر احمد نادری، تقدیر و تشکر به عمل آمد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.